کاشت مو دکتر پورسعادت

توضیح

اگر شما هم این سئوالات برایتان پیش آمده در پاسخ باید بدانید که بانک مو ناحیه ای از پوست بدن است که دارای موهای مقاوم و قوی در برابر ریزش مو است. از این رو در زمان جداسازی و استخراج گرفت های مو از این ناحیه آنها را با استفاده از دستگاه های مخصوص (البته در روش کاشت مو Sut) جدا کرده و به دقت در بخشی از سر که موها در آن کم پشت شده و یا دچار طاسی شده، کاشته می شوند.

کاشت مو به روش FUT

این روش یکی از قدیمی ترین روش های اولیه کاشت موی سر بود که در آن فرد با استفاده از مقدار زیادی دارو بیهوش می کردند. بخش هایی از پوست پشت سر که دارای بانک موی مناسبی بود، از جا بریده شده و در نواحی جلوی سر که دچار ریزش مو و یا طاسی شده بود، پیوند زده می شد. این روش عوارض جانبی زیادی از جمله کم بودن تعداد گرفت های کاشته شده، بیهوشی، درد های پس از عمل، بجا ماندن خط بخیه کاشت مو (اسکار مو) بود. از این رو پس از مدتی روش های جدیدتری جهت درمان ریزش مو و کاشت موی سر مورد استفاده قرار گرفت.

چرا کاشت مو دکتر پورسعادت ؟

تجهیزات مدرن

استفاده از مدرن ترین و پیشرفته ترین تجهیزات

قیمت مطلوب

طرف قرارداد با اکثر ارگان ها و ارائه دهندگان بیمه های درمانی

آقای دکتر غلامرضا پورسعادت

رزورمه حرفه ای

دکترای حرفه ای از دانشگاه علوم پزشکی آزاد تهران

گواهینامه ها

دارای گواهینامه تدریس پیوند و موی طبیعی از انجمن جراهان ایران

افتخار ما کیفیت ماست

نمونه کارها

کاشت تضمینی مو و ابرو طبیعی
خط رویش کاشت موی طبیعی
قبل و بعد از کاشت موی طبیعی

برای دریافت مشاوره رایگان لطفا با ما تماس بگیرید :

پرسش و پاسخ کاشت مو دکتر پورسعادت

 

برای انجام عمل در کلینیک دکتر پورسعادت چه اقداماتی باید انجام دهم؟
در ابتدا می توانید با ما تماس بگیرید و زمان قرار ملاقات خود را برای مشاوره تعیین کنید.
اگر در شهر دیگری زندگی می کنید، برای ارزیابی اولیه می توانید عکس های خود را که از جلو، پهلوها، بالا و پشت سر گرفته شده اند برای ما ارسال کنید.
بعد از جلسه مشاوره آنلاین، همکاران ما در کلینیک کاشت مو و ابروی طبیعی دکتر پورسعادت با شما تماس گرفته و مراحل بعدی را به شما اطلاع می دهند.


آیا برای کاشت مو سن مشخصی توصیه شده است؟
پزشک پس از جلسه مشاوره، به بیمار اعلام می کند که کاشت مو برای او مناسب است یا خیر.
کاشت مو پس از ارزیابی وضعیت موی بیمار و مرحله ریزش مو توصیه می شود.
جدا از این، هیچ محدودیت سنی برای انجام عمل کاشت مو وجود ندارد.


آیا بعد از کاشت مو مستندات رسمی ارائه می دهید؟
بله، ما بعد از عمل سندی را ارائه می دهیم که حاوی اطلاعات دقیق در مورد روند کاشت مو شماست.

 


عمل کاشت مو چه مدت طول می کشد؟
بسته به تعداد پیوندهایی که انجام شده و تکنیکی مورد استفاده قرار گرفته، معمولاً این عمل حدود 5 تا 6 ساعت طول می کشد.


آیا بعد از کاشت مو دوباره در محل اهدا کننده مویی رشد می کند؟
منبع اصلی موی اهدا کننده که در کاشت مو استفاده می شود در پشت سر قرار دارد.
از آنجا که فولیکول های مو در ناحیه پشت سر و بین گوش ها در برابر ریزش مو مقاوم هستند، به عنوان منبع اصلی پیوندها در کاشت مو مورد استفاده قرار می گیرند.
فولیکول های موی استخراج شده از ناحیه اهدا کننده دوباره رشد نمی کنند، به همین دلیل استفاده موثر از ناحیه اهدا کننده مهمترین اصل در کاشت مو است.
فولیکول های مو به طور همگن و یکسان از ناحیه اهدا کننده استخراج می شوند بنابراین محل دهنده بعد از جراحی مشهود نخواهد بود.


آیا می توانم موهای خود را قبل از انجام عمل کاشت مو کوتاه کنم؟
قبل از عمل کاشت مو، اگر طول مو خود را بدون کوتاه کردن یا تراشیدن حفظ کنید، در جلسه مشاوره پزشک شما می تواند اطلاعات بیشتری به دست آورد و وضعیت ریزش مو را با دقت بیشتری ارزیابی کند.


آیا لازم است مصرف داروهایی را که مرتباً قبل از عمل استفاده می کنم قطع کنم؟
اول از همه، شما باید پزشک مراقبت های اولیه خود را در مورد عملیات کاشت مو آگاه کنید و پس از اینکه تصویب کردید به طور موقت مصرف دارو را متوقف کنید، باید مصرف هر دارویی مانند آسپیرین که ممکن است خون شما را رقیق کند برای حدود سه روز قبل از عمل قطع کنید.
قبل از عمل کاشت مو، لطفاً در مورد وضعیت سلامتی فعلی و داروهای مصرفی (در صورت وجود) به ما اطلاع دهید.


آیا کاشت مو دردناک است؟
کاشت مو معمولاً با بی حسی موضعی انجام می شود، به این معنی که دردی احساس نخواهید کرد. از سال 2019، کلینیک دکتر سرکان آیگین شروع به کاشت مو با داروی مسکن می کند تا بیماران در حین عمل احساس راحتی بیشتری کنند. در پیوند مو همراه با داروهای مسکن، بیمار بدون احساس ناراحتی بیدار خواهد ماند، و استخراج پیوند از محل گیرنده و مراحل پیوند را احساس نخواهد کرد. بیمار بدون احساس درد و ناراحتی این روند را پشت سر می گذارد.


چه زمانی نتایج عمل کاشت مو را می بینم؟
پس از عمل کاشت مو، مدت زمان مورد نیاز برای بهبودی، التیام و رشد موهای جدید، چیزی در حدود 12 ماه طول می کشد.
بین 2 تا 3 هفته پس از عمل کاشت مو، اکثر بیماران پدیده ای را تجربه می کنند که به عنوان “شوک ریزش مو” شناخته می شود، جایی که پیوندهای جدید مو وارد مرحله استراحت می شوند و موها میریزند.
این یک روند کاملا معمول و طبیعی است که اکثر بیماران پس از یک دوره کاشت مو آن را تجربه می کنند. جایی برای نگرانی نیست.
پس از ریختن پیوندهایی تازه پیوند شده اند، موهای سالم و جدید شما به زودی در آنجا رشد می کنند.
در حدود 2 تا 2.5 ماه موهای کاشته شده شما وارد چرخه رشد طبیعی خود می شوند و هر ماه تقریبا 1.5 سانتی متر رشد می کنند.
از ماه نهم به بعد، بافت موهای کاشته شده بهبود می یابد و در 12 ماهگی، ترکیب موهای ضخیم تری با ساختار طبیعی موهای خود فرد حاصل می شود.


آیا بعد از کاشت مو ریزش مو پیدا می کنم؟
تنها ریزش پس از کاشت مو، پدیده ای به نام “شوک از دست دادن” است. شوک از دست دادن که پس از حدود 2 تا 4 هفته پس از عمل کاشت مو رخ می دهد، نتیجه آسیب یا زخم کوتاه مدت است که پس از عمل در فولیکول های مو پیوند زده شده و پوست سر رخ می دهد. این یک فرایند اجتناب ناپذیر است که پس از عمل پیوند مشاهده می شود. این امر یک وضعیت طبیعی و موقتی است. حتی اگر موهای کاشته شده در مرحله شوک از دست دادن از بین بروند، فولیکول ها آسیب نمی بینند و فضای لازم را برای رشد موهای جدید فراهم می کنند.


آیا خدمات کاشت مو برای خانم ها دارید؟
اگرچه اکثر بیماران کاشت مو هنوز مرد هستند، درصد زیادی از زنان نیز به عنوان یک روش درمان ریزش مو شروع به کاشت مو کرده اند.
زنان به طور کلی کاشت مو را برای کاهش دادن فضای خالی خط مو یا افزودن حجم بیشتر به موهایشان انتخاب می کنند.
زنان نیازی به تراشیدن کامل سر ندارند.
برای انجام فرآیند استخراج ، فقط یک منطقه کوچک در محل اهدا کننده تراشیده می شود اما کاملا “غیرقابل شناسایی و نامعلوم” است.
زنان با موهای بلند می توانند ناحیه اهدا کننده را به راحتی با موهایشان پنهان کنند و از این طریق هیچ کس نمیفهمد که آنها عمل کاشت مو انجام داده اند.
به همین دلیل کاشت مو در بین زنان بسیار مورد توجه است.


چه مدت بعد از عمل می توانم دوباره به کار خود برگردم؟
به طور کلی اکثر بیماران پس از 2 روز قادر به بازگشت به محل کار خود هستند.
به علاوه، ما به بیمارانی که سرکار می روند اعلام کردیم که ممکن است در معرض چیزهایی مثل گرد و غبار، نور خورشید باشند، و توصیه می کنیم یک هفته از سر کارشان مرخصی بگیرند. می توانید پرواز خود را 1 یا 2 روز پس از عمل کاشت مو انجام دهید. لطفاً به خاطر داشته باشید که زخم ها حدود 12-15 روز در محل پیوند شده باقی می مانند.


چرا باید کاشت مو به همراه لیزر درمانی را انتخاب کنم؟
هدف اصلی استفاده از لیزر درمانی با درجه پایین پس از کاشت مو، تسریع در زمان بهبودی، کمک به کاهش عوارض جانبی مانند قرمزی، تورم و همچنین درد در ناحیه عمل شده و سریعترین رشد مو تا حد امکان است. از آنجا که این کاربرد لیزر که پس از دوره کاشت مو انجام می شود، اجازه می دهد بدون هیچ گرما و حرارتی به بدن نفوذ کند، و هیچ عارضه جانبی مانند احساس سوزش ندارد.

 

مزایای روش کاشت مو FUE چیست؟
کاشت مو به روش FUE می تواند ظاهر طبیعی تر و پر پشت تری داشته باشد. کاشت مو به روش FUE یک راه حل دائمی برای درمان ریزش موی متوسط ​​تا شدید را فراهم می کند. این یک روش راحت است که برای بیماران کمترین میزان نارضایتی را به همراه دارد و پس از اتمام عمل هیچ گونه جای زخم باقی نمی ماند. روش کاشت مو FUEسریع تر بهبود میابد. بیماران می توانند به راحتی به برنامه روزمره خود برگردند و یک روز پس از عمل می توانند سفر کنند. 98٪ از پیوندها به طور کلی به صورت موی نرمال رشد می کند.
عوارض جانبی کاشت مو چیست؟
عوارضی مانند عفونت پوست سر بعد از عمل کاشت مو بسیار نادر است.
برخی از عوارض جانبی که ممکن است بیماران در مرحله بهبودی تجربه کنند عبارتند از: تورم، درد و پوسته پوسته های کوچک که در نواحی پوست سر ایجاد می شود.


اگر بعد از کاشت مو دچار درد شدم چه کاری باید انجام دهم؟
اگر بعد از عمل کاشت مو درد جزئی دارید، می توانید از یک مسکن خفیف که توسط پزشک تجویز شده استفاده کنید.


آنها موهای اهدایی برای کاشت مو را از کجا می آورند؟
فولیکول های پیوند از ناحیه اهدا کننده که معمولاً پشت و کناره های سر است برداشت می شود.
این منطقه با نام “منطقه امن” نیز شناخته می شود.
از آنجا که فولیکول های کناری و پشت سر تحت تأثیر هورمون DHT نیستند، مستعد ریزش مو نیستند.
وقتی فولیکول های مو از ناحیه اهدا کننده خارج شده و به مناطقی که نیاز به پوشش دارند پیوند زده می شوند، همان صفات مقاومت در برابر طاسی را نشان می دهند.
در مواردی که نواحی اهدا کننده برای تأمین مقدار موی پیوند ضعیف و ناکافی باشند، می توان از موهای ریش به عنوان منبع اهدا کننده اضافی برای عمل استفاده کرد.
پیوندهای ریش برای مدت طولانی در مرحله رشد (آناژن) باقی مانده و پس از موی پشت سر، منبع اهدا کننده عالیِ جایگزین برای کاشت مو است.
پیوندهای ریش صورت به طور محسوسی ضخیم تر از پیوندهای پشت سر هستند.
به همین دلیل، برای تأمین حجم بهتر در ناحیه کاشته شده، پیوندهای موی استخراج شده از ریش در ناحیه بالا و تاج ابرو پیوند زده می شوند، اما ممکن است بهترین گزینه برای ترمیم موهای جلویی نباشد.


چه مدت باید بین دو عمل کاشت مو صبر کنم؟
از نظر ما حداقل 6-7 ماه بین جلسات و نهایتا 12 ماه صبر کردن ایده آل می باشد.
زیرا برای گذاشتن وقت عمل برای بخش دوم کاشت مو ابتدا باید نتایج اولین کاشت مو دیده شود.
برای دستیابی به حداکثر رشد موهای تازه پیوند شده و نامشخص شدن علائم برش، یک دوره زمانی یک ساله لازم است.
کدام روش کاشت مو را انتخاب کنم؟
در طول مشاوره اولیه، پزشک براساس میزان ریزش مو، میزان کم پشت بودن موها، کیفیت و کمیت موهای اهدا کننده موجود، مشخص می کند که کدام روش پیوند برای شما بهتر است.
به عنوان مثال اگر بیمار ریزش موی شدید داشته و بخش های طاسی آنقدر زیاد باشد که نتوان آن را پوشاند، حتی اگر بیمار بخواهد دوره کاشت مو را یک جلسه با استفاده از روش DHI انجام دهد، با این حال او کاندیدای بهتری برای روش FUE است.
دلیل این امر این است که روش FUE امکان برداشت مقادیر بیشتری از پیوندها را در یک جلسه فراهم می کند.

 

تفاوت بین تکنیک FUE و تکنیک DHI چیست؟

  • روش DHI هر مرحله از روش FUE را به استثنای برش و پیوند تکرار می کند. در DHI دو مرحله آخر در یک مرحله ادغام می شوند.
  • مهمترین ویژگی متمایز روش DHI در مقایسه با سایر روشهای کاشت مو این است که روش DHI از یک ابزار پزشکی قلم مانند به نام “Choi impanter” استفاده می کند که نواحی گیرنده را ایجاد می کند و به طور همزمان پیوندها را انجام می دهد.

  • روش FUE امکان پیوند در حدود 3000 تا 4500 را در یک جلسه فراهم می کند، در حالی که در روش DHI می توان حدود 3000 تا 3500 پیوند واحد فولیکولی را در طی یک جلسه پیوند زد.
  • روش DHI دوره نقاهت کمتری دارد و در مقایسه با روش FUE با خونریزی کمتری انجام می شود.
  • روش FUE برای پوشش نواحی بزرگتر ایده آل است، این در حالی است که روش DHI امکان برای تراکم موی بالاتر مناسب می باشد.
  • در روش FUE قبل از عمل نیاز است که بیماران سرشان کاملا تراشیده شود، در حالی که در روش DHI فقط نیاز به تراشیدن ناحیه اهدا کننده دارد. این مزیت قابل توجه و مهمی برای بیماران زن می باشد.
  • روش DHI نسبت به روش های دیگر کاشت مو به مهارت و تجربه بیشتری نیاز دارد. این سبک کاشت مو به نوبه خود، نیاز به پزشکان و تیم های پزشکی که یک دوره آموزش طولانی مدت دیده اند دارد تا برای استفاده از این روش تخصص داشته باشند.
  • کاشت موی DHI در مقایسه با سایر روش های کاشت مو معمولاً یک روش پرهزینه محسوب می شود.


آیا نتایج کاشت مو کاملا طبیعی به نظر می رسد؟
وقتی کاشت مو توسط یک پزشک باتجربه و یک تیم حرفه ای انجام شود، نتایج به طور ناخواسته طبیعی به نظر می رسند.
به دست آوردن نتایج طبیعی از کاشت مو به برنامه ریزی خوب و مناسب بستگی دارد.
برنامه ریزی خوب می تواند از طریق موقعیت بندی مناسب و طراحی خط مو که متناسب قاب صورت باشد انجام شود
با این حال، کیفیت مو بیمار و تراکم اهدا کننده مو نیز از عوامل مهم تأثیرگذار بر طبیعی بودن است.
مو در زوایای مختلف و در جهات مختلف رشد می کند.
برای اینکه موها طبیعی به نظر برسند، باید کاشت مو با در نظر گرفتن زاویه رشد و جهت موهای موجود انجام شود.


چه زمانی می توانم موهای خود را برش داده یا اصلاح کنم؟
بعد از یک ماه می توانید موهای خود را با قیچی یا هر دستگاه دیگری کوتاه کنید.
ما به شما توصیه می کنیم شش ماه برای اصلاح مویتان صبر کنید.


آیا PRP به همراه کاشت مو به عنوان پیوند ارگانیک مو تعریف می شود؟
پیوند موی ارگانیک بر اساس ایده بازسازی ناحیه پیوند با تزریق بافت چربی غنی شده سلول های بنیادی برداشته شده از بدن خود بیمار است.
از طرف دیگر،PRP  یک روش درمانی ویژه است که پس از یک دوره کاشت مو اعمال می شود.
PRP شامل گرفتن یک نمونه کوچک از خون و چرخش آن در سانتریفیوژ برای جدا کردن پلاکت ها و پلاسما از سایر اجزای خون شما است.
در PRP ، پلاسمای متمرکز شده خون شامل پلاکت ها ، فاکتورهای رشد ، گلبول های سفید خونتان و سایتوکاین( دسته‌ای از مولکول‌های پروتئینی محلول در آب هستند که از یاخته‌های گوناگون و بیشتر در پاسخ به یک تحریک، ترشح می‌شوند و وظیفهٔ انتقال پیام بین یاخته ها را برعهده دارند.) در ناحیه مورد نظر به بدن تزریق می شود.
کاشت مویی که با PRP همراه است باعث ترمیم سریع بافت ها می شود، باعث می شود فولیکول های مو برای مدت طولانی تری در فاز رشد فعال باقی بمانند و به سازگاری آنها با ناحیه پیوند شده پس از عمل کمک می کند.